AROMATERAPIE

Aromaterapie

Aromaterapie je druh alternativní medicíny založené na vnímání vůni (esence). Esenciální (éterické) oleje jsou z rostlin získávány nejčastěji parní destilací. Vonné látky obsažené v olejích  pronikají do těla přes dýchací cesty i kůži, pozitivně ovlivňují emoce a napomáhají s chronickými či akutními problémy. Účinky aromaterapie jsou nejen účinné, ale i příjemný doplněk klasických léčebných postupů nejen při relaxaci a masáži.

Esenciální (éterické) oleje neboli přírodní silice vznikají ve všech částech rostlin. Ovšem nejedná se o běžné oleje jak je známe (slunečnicový olej, který používáme v kuchyni je diametrálně odlišný). Esenciální oleje jsou koncentrované komplexní látky s vlastnostmi, které se projevují nejčastěji na naší psychice. Ovlivňují naše emoce, náladu i celkovou psychiku, již při prvním kontaktu s vůní poznáme zda pozitivně či negativně. Dále však mohou ovlivňovat činnost vnitřních orgánů. To se velmi využívá při aromaterapii (alternativní druh medicíny).
Pro správné aromaterapeutické využití doporučujeme kontaktovat aromaterapeuta ve vašem okolí.

Naše 100%  ÉTERICKÉ (ESENCIÁLNÍ) OLEJE jsou vhodné pro všechny typy aromaterapie, pro výrobu domácí kosmetiky, svíček, mýdel i masážních olejů.

 

 

Zpět do obchodu