Vonný vosk - návod k použití

Vonný vosk - návod k použití

Nejprve chci poděkovat za přízeň, budu ráda, když se opět vrátíte a znovu u mne nakoupíte.

 

Vonné vosky do aromalamp jsou skvělé k provonění místností nad plamenem svíčky, která dodává příjemnou atmosféru dané místnosti i příležitosti. Mnou vyrobené vonné vosky jsou záruka kvalitních éterických olejů a čistého včelího vosku přímo od včelaře. 

V tomto článku si řekneme jak se vosky správně používají a jak se starat o aromalampu.
 
Jak se vonný vosk používá?
 
Vonný vosk se nejčastěji používá do aromalampy, můžete jej však použít pro ovonění prádla ve skříni (místo mýdel) nebo jen tak položit do prostoru (na poličku/stůl v domě, do auta,...). Vonný vosk v aromalampě funguje tak, že jakmile se vosk rozpustí uvolní intenzivní vůni kvalitních éterických olejů a provoní tak prostor. Intenzivní aroma postupně ubývá, až nakonec zůstane pouze vosk, který jednoduše vyhodíte, nebo do něj přidáte opět pár kapek éterického oleje (zakoupíte u nás).
Pokud váháte s použitím, protože si nejste jisti intenzitou vůně na váš prostor (velikost místnosti), doporučuji vždy začít s menším množstvím vosku. Pokud bude vůně slabá, jednoduše přidáte vosk. Dávkovat vosk můžete několika způsoby (níže body 3-6).
Pokud se rozhodnete vosk použít do aromalampy, snažte se prosím dodržet tyto rady:
  1. Vonný vosk položte do aromalampy pouze do horní nádoby, nikoliv do spodní - tam patří čajová svíčka.
  2. Dbejte opatrnosti a do vonného vosku již nic nepřidávejte. Zejména vodu - protože ta v horkém vosku způsobí explozi a může vám ublížit nebo v lepším případě znečistit okolí!
  3. Pokud je vůně silná, můžete vosk nalámat či nakrájet nožem a použít pouze jeho část.
  4. Naopak pokud je vůně slabá, většinou stačí přidat další kousek vosku.
  5. Vonné vosky nabízejí nekonečnou škálu možností kombinací vůní -  a vy si doma vytvořit svou vlastní. Jednotlivé vosky můžete kombinovat tak, že buď celé kostky nebo jejich nalámané kousky rozpustíte s jinými vosky společně. Vůně se promísí a získáte vlastní kombinaci vůní.
  6. Pokud vás vůně neoslovila, nebo je vám nepříjemná, svíčku v aromalampě uhaste (zabráníte dalšímu uvolňování vůně) a otevřete okno (vyvětráte prostor).
  7. Vonný vosk se vám nikdy z aromalampy nevypaří - pouze a jen vůně se postupně "vybere", ale vosk vám v lampě vždy zůstane, ten musíte vyndat a vyhodit, nebo do něj znovu přidat éterický olej.

 

 

 
Jak vonný vosk dostat z aromalampy?
 
Na to jsou nejlepší takové 3 postupy, já sama používám hned ten první, ale pro jistotu vám zde vypíšu i ty ostatní dva:
  1. Vychladlý (ztuhlý) vosk jednoduše vytáhnete, když něčím tenkým zajedete kousek pod vosk a on se sám vyloupne. Je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob.
  2. Další možností je, že ještě rozpuštěný vosk (pozor je vysoce horký!) napustíte do papírových ubrousků a ty pak vyhodíte. Jednoduše necháte papírové ubrousky nasát vosk a hodíte do koše. Zde je riziko opaření a navíc budete mít vysoký odpad a vosk už nebudete moci znovu použít (v případě, že vosk stále voní a vy chcete jen změnit vůni)
  3. Třetí možností je vložit na chvíli aromalampu do mrazáku a pak opět jednoduše vosk vyloupnout.

 

 

Jak do vosku v aromalampě přidat vlastní éterický olej?

Tuto možnost doporučuji pouze zkušeným, kteří mají s aromaterapií či pálením vosků zkušenosti. Pokud máte vonný vosk poprvé, doporučím vám vosk vyndat a vyhodit. 

Éterický olej se do vosku přidává pouze, pokud je vosk v aromalampě rozpuštěný. Nejprve tedy musíte vosk v nádobě rozehřát, poté přidat pár kapek (1-5kapek, dle velikosti prostoru, který chcete provonět). Zamíchat, například špejlí či párátkem. A nechat vosk ztuhnout (uhasit svíčku). A hotovo, jakmile vosk ztuhne (to může trvat i několik hodin) můžete pak vonný vosk používat jak jste zvyklí)

 
 
S pokorou, vděčností a ♥ 
Bylinkomilovnice 
Zpět do obchodu