Neobjednávejte! Probíhá údržba eshopu.

Důležité informace

Kde koupit

Seznam prodejních míst, kde můžete zakoupit svíčky a ostatní produkty značky BYLINKOMILOVNICE

 

U Kaštanu bez obalu - bezobalový obchod; Ratibořská 111/115, Kateřinky, 747 05 Opava

Vošárna - bistro a kavárna; 9. května 50, 747 61 Raduň

RADDAR - eshop s lokálními tvůrci; www.radostdarovat.cz 

LOCAL ARTIST - obchod s lokálními výrobky; Melantrichova 18, 110 00 Praha 

PIRKO STORE s.r.o - online obchodí dům; www.pirko.store

Česká péče - online obchod s přírodní českou kosmetikou a doplňky; www.ceskapece.cz

 

O nás

Kdo stojí za značkou Bylinkomilovnice?

 

Kdo jsem

Jmenuji se Martina Plebanová, pocházím z vesnice (u nás se říká z dědiny) a žila jsem značnou část života s rodiči na statku, měla jsem k životu v souladu s přírodou velmi blízko, ono život na statku je někdy jako v úplně jiném světě. Vnímala jsem se to vždy. S tátou to byl jiný svět on a babička trávili veškerý čas na statku a mě naučili vážit si přírody (slyšet a vidět ji  úplně jinak), máma mne zase učila jaké možnosti přináší město a že statek není středobod vesmíru - všichni dohromady mi pomohli najít rovnováhu a harmonii přesně uprostřed těchto dvou světů.
Vystudovala jsem pedagogickou školu, poté chvíli pracovala na místní Základní škole, a zanedlouho... přišly na svět moje dvě radosti. Stala jsem se maminkou dvou malých dětí. Začala jsem ještě více hledat, co vše lze změnit a jak být v souladu s přírodou co nejvíce. Díky tomu, že s mužem a dětmi bydlíme na "poloostrově", jež se nachází na okraji města (okolo nás jen potůček a příroda, ale o pár kroků vedle na druhém břehu potůčku ruch velkoměsta), můžu tvořit a dělat to, co dělám... 

 

123

 

Bylinkomilovnice

Vše začalo spontánně a náhle, když jsem chvíli po nástupu mateřské dovolené vyhodila z domu všechny kosmetické produkty, které neměly přírodní složení (doporučuji stáhnout českou aplikaci wewell, která vám pomůže s hodnocením kvality složení kosmetických produktů) a začala se intenzivně věnovat studiu složení kosmetických produktů. Pak jsem v roce 2020 navštívila kurz věnovaný výrobě přírodních mýdel pro začátečníky, kde jsem si vyrobila přírodní mýdlo a tak se moje cesta v souladu s přírodou vyvíjela ještě více a více. Toto řemeslo mne natolik uchvátilo, že jsem propadla výrobě mýdel, ale také kosmetiky. Kurzů jsem nakonec absolvovala několik. A během studia výroby mýdel a složení kosmetiky jsem se naučila vyrábět i přírodní a NON TOXIC kosmetiku pro sebe a především své děti. Mýdla jsem začala používat jako vlastnoručně vyrobené dárky a obdarovávala s vděčností všechny své známé i sousedy v okolí, kteří si velmi brzy mé výrobky oblíbili. Kurzy výroby mýdel pro pokročilé mydláře  jsem završila v srpnu 2021, tím to ale neskončilo, nýbrž naopak teprve začalo... Vznikla značka, vznikla Bylinkomilovnice

 Screenshot_20211119_002744 

 S mužem jsme založili bylinkové pole, které se nyní snažíme rozšířit o nové rostliny a zeleninu. A pustili se společně do včelaření, které nás každým dnem učí být více v souladu s přírodou. Včely jsou fascinující bytosti s darem inspirovat všechny v okolí a všechno okolo proměnit v něco nadpřirozeného...Protože, jak již víte, je můj muž vášnivým včelařem, mám možnost sledovat něco fascinujícího a být také součástí něčeho mimořádného. Ze včelího vosku vytvářím svíčky. Ale nejsou to jen svíčky. Protože včelí vosk není jen tak obyčejný vosk. O včelím vosku a především jeho bonusech si můžete přečíst zde v mém článku. Na téma vosky a svíčky aktuálně píšu brožuru (a upřímně doufám, že ji  v roce 2022 vydám - čti pošlu do tiskárny).
V nabídce mám  nejen přírodní svíčky ze včelího vosku, jenž má krásnou vůni sám o sobě a dodá specifickou atmosféru jakémukoliv prostředí či příležitosti, avšak díky poptávce po vonných svíčkách jsem vytvořila vonné svíčky ze  včelího a kokosového vosku, jež krásně voní po nejrůznějších vůních a to díky  100% přírodním éterickým olejům. Protože kvalita je to nejdůležitější jak pro mě, tak i pro mé výrobky pod značkou Bylinkomilovnice. Zakládám si také na lokálnosti a proto volím především České dodavatele a nebo se snažím nejít dále než po Evropském kontinentu (například éterické oleje odebírám od českého výrobce ze středních Čech, skleničky jsou vyrobené v Německu a bavlněné knoty jsou opět z ČR).  

 

 

A co ještě tak může matka na mateřské dovolené dělat ve volných chvílích? 1234

Dále vyrábím vlastní kosmetické taštičky, pytlíky nejen na bylinky či mýdla a nákupní látkové tašky s vlastním design potiskem. Vše je ruční práce dělaná s láskou, pokorou a vděčností k řemeslu.

A protože z vlastní zkušenosti vím, že umývat si ruce mýdlem, které jsem sama vyrobila jak se říká  od nuly, vám přinese neuvěřitelně uspokojivý pocit,  inspirovalo mě to k tomu, naučit to i Vás. V roce 2021 jsem poprvé měla možnost vést projektový den na montessori Základní škole  Nový svět v Opavě. Projektový den měl velký úspěch a já si pohrávám s myšlenkou vytvořit hravý vzdělávací program nejen pro děti, které si chtějí vyrobit vlastní kosmetiku z přírodních surovin a naučit se žít v souladu s přírodou, ale i pro dospělé uchazeče. Můžete si vybrat z mnoha workshopů a tvořivě-vzdělávacích projektů, které nabízím.

S partnerem jsem vymyslela a vytvořila dřevěné nářadí k výrobě mýdel v domácích podmínkách, ale i pro profesionální a velkovýrobní podniky, které nejen, že usnadní práci ale také ušetří váš čas.

 

Ovšem především jsem máma a milující žena, která si žije tak trochu v pohádce a tak trochu tady. Děkuji.

 

Sledovat aktuality a nebo pohled na svět mýma očima můžete na instagramu či facebooku.

 

S pokorou, vděčností a láskou 

Martina - Bylinkomilovnice ♥

 

 

Pro školy a skupiny

Nabídka kreativních činností pro děti

Aktuálně nabízené kreativní dílny jsou:

 
Výroba svíček ze včelího vosku - motaná svíčka z mezistěn ze včelího vosku (barvy: žlutá, modrá, fialová, červená, zelená => dle mých skladových zásob).

Výroba svíček z plastelíny - jedná se o velmi zajímavou činnost z plastelíny (která je tvořena převážně ze včelího vosku), děti si vymodelují 3D motiv, který se doplní knotem a svíčka je hotová. Dostupné barvy plastelíny jsou žlutá, modrá, fialová, červená, zelená, bílá, černá => dle skladových zásob.
 
 
V nabídce 2 časové varianty: 45minut (1vyuč.hodina) nebo 90minut (2 vyuč. hodiny s přestávkou).
 
1) Náplní jedné vyuč. hodiny  (45minut) je krátké povídání si o včelách a pracovní listy (přiměřené věku 1-3.tř) výroba motaných svíček ze včelího vosku. Děti se tak dozví zajímavé informace o včelách a vosku, navíc si odnesou 1 výrobek.
 
2) Náplní dvou vyuč. hodin (90 minut) je krátké povídání si o včelách, video ukázky/fotky a pracovní listy (přiměřené věku 6-10let) výroba svíček ze včelího vosku a výroba svíček z  plastelíny. Děti se tak dozví zajímavé informace o včelách a vosku, navíc si odnesou 2 vlastnoručně vyrobené výrobky.
Aktuálně nabízím 2 časové varianty: 45minut (1vyuč.hodina) nebo 90minut (2 vyuč. hodiny s přestávkou).
 
 
Článek a fotografie z projektového dne na montessori ZŠ NOVÝ SVĚT k přečtení zde.
 
 
 
NOVINKA - Lze si zakoupit pouze kreativní sadu pro tvoření s dětmi (cena tedy pouze za materiál na výrobu) a to sada motaná svíčka 20kč/1ks. Sada obsahuje mezistěnu ze včelího vosku v dané barvě, knot, samolepky, obalový materiál na výslednou svíčku, návod. Vše je připravené k okamžitému použití (nastříháno). Stačí mne kontaktovat emailem bylinkomilovnice@gmail.com.
 
 Screenshot_20211020_051543 Screenshot_20211020_051620 Screenshot_20211020_051648 Screenshot_20211020_051609 mydlo  mydlo2 
*Fotografie vloženy se souhlasem.
Proč používat svíčky ze včelího vosku
Včelí vosk je jako zlato.
Včelí vosk je druh živočišného vosku, který získáváme od pilných včel, je pro něj charakteristická vůně spojená s medem.
 

Jaké jsou benefity u svíček ze včelího vosku, proč tyto svíčky používat?

Svíčky ze včelího vosku mají hned několik pozitivních účinků. Léčivé svíčky se používají v alternativní medicíně jako svíčky ušní či tělové. Ovšem už samotné vdechování spalovaného vosku má výborné zklidňující účinky
Při hoření včelího vosku se uvolňuje příjemná vůně medu. 
Je prokázáno, že při spalování včelího vosku nevznikají a neunikají žádné toxické zplodiny jako je tomu například u parafínu. 
 
Zapálená svíčka nejen krásně vypadá, ale má tak mnoho pozitivních účinků:
 • Umí uvolnit zrak, mysl i tělo
 • Pozitivně dobíjí energii
 • Je výborným ionizátorem vzduchu (čistí ovzduší) 
 • Neutralizuje nepříjemný a škodlivý tabákový kouř.
 • Přivede člověka k psychické vyrovnanosti a vnitřnímu klidu.
 • Pomáhá navodit hluboký, klidný a zdravý spánek (svíčku si zapalte 15-20 minut před spaním)
 • Nízká toxicita - protože jde o 100% přírodní produkt, tak při spalování svíčky neprodukují a neuvolňují toxické látky ani těžké saze
 • Svíčky ze včelího vosku mají nejjasnější a nejčistší světlo ze všech svíček, které je nejblíže přirozenému slunečnímu svitu
 • Akt zapálení má relaxační vlastnosti a může pomoci při úlevě od stresu a meditaci
 • Mírně sladká, přírodní medová vůně svíček ze včelího vosku může pomoci navodit příjemnou meditační/relaxační atmosféru
Je férové uvést i negativní stránky:
 • vysoká cena
 • protože má vlastní vůni po medu, je horší do něj přidat jiné vůně (přidaná vůně je velmi slabá)
Svíčka od Bylinkomilovnice
 
A co je to ten včelí vosk, kde se vlastně bere?

Jedná se o základní stavební materiál pro stavbu pláství. Vzniká ve speciálním orgánu v zadečku. Lidstvo toto zlato zná už z dob 3 600let před Kristem, kde včelařili již staří Egypťané. 
Víte o tom, že barva včelího vosku je dána potravou včel? Panenský vosk je skoro bílý až nažloutlý, ale pylem (pylovými zrny, což je potrava včel) se do vosku dostávají barviva. Například pyl ze slunečnice či pampelišky barví vosk do jasně žluté barvy, vosk z tabáku má velmi tmavou žlutou až hnědou barvu (tmavý vosk je nejčastěji z Kuby, Afriky a Ameriky).
 
Zdroj: Pinterest
 
Kde se můžeme se včelím voskem ještě setkat?
Včelí vosk se hojně využívá v kosmetice pro své léčebné vlastnosti. Navíc díky svému složení poskytuje často ochrannou bariéru na kůži a proto se velmi často přidává balzámů na rty, také do mastí či krémů a mýdel.
Dále i když byste si to možná ani nepomysleli je včelí vosk hojně využívám v potravinářství ( je zdravotně nezávadný pro konzumaci), můžete si tak koupit med plástečkový pro přímou konzumaci, nebo můžete včelí vosk najít ve složení mnoha pochutin nejčastěji u sladkostí, pod označením E901 - kde se využívá jako leštidlo a pro prodloužení trvanlivosti. 
 
 
Tak co, pořídíte si taky svíčku ze včelího vosku?
 
S pokorou, vděčností a láskou
Bylinkomilovncie ♥
4 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení