O nás

Kdo stojí za značkou Bylinkomilovnice?

 

Kdo jsem

Jmenuji se Martina Plebanová, pocházím z vesnice (u nás se ale říká z dědiny) a žila jsem značnou část života s rodiči na statku, měla jsem k životu v souladu s přírodou velmi blízko, ono život na statku je někdy život jako v úplně jiném světě. Vnímala jsem se to vždy. Třeba děti v městské škole, kam jsem chodila měli úplně jiné priority a návyky a oni si také všímali, že já jsem občas úplně jiná, ale přesto jsme si rozuměli. Žila jsem si skvěle - u táty na statku to byl jiný svět on a babička mě naučili vážit si přírody a slyšet a vidět ji úplně jinak, máma mne zase učila jaké přináší možnosti město a všichni dohromady jsme našli rovnováhu a harmonii přesně uprostřed těchto dvou světů, pohádka říkala jsem si, ale kdo ví, kde a s kým já skončím až vyrostu... Zůstala jsem, vystudovala jsem pedagogickou školu, poté chvíli pracovala na místní Základní škole, a zanedlouho... přišly na svět moje dvě radosti. Stala jsem se maminkou dvou malých dětí, které mě inspirovaly a já díky nim poznala, jak je příroda a život v souladu s přírodou mnohem bohatším. Začala jsem hledat, co vše lze změnit a protože život mi poslal do cesty někoho, kdo se mnou jde a přesto zůstává přesně uprostřed toho všeho, daří se mi to hezky udržet. Bydlíme na poloostrově, jež se nachází na okraji města, okolo nás jen potůček a příroda, ale o pár kroků vedle na druhém břehu potůčku ruch velkoměsta, které je podle mého názoru jedno z nejkrásnějších v ČR.  S partnerem jsme založili bylinkové pole, které se nyní snažíme rozšířit o nové rostliny a zeleninu. A pustili se společně do včelaření, které nás každým dnem učí být více v souladu s přírodou. Včely jsou fascinující bytosti s darem inspirovat všechny v okolí a všechno okolo proměnit v něco nadpřirozeného...

 

123

 

Bylinkomilovnice

Vše začalo spontánně a náhle, když jsem vyhodila z domu všechny kosmetické produkty, které neměly přírodní složení a začala se intenzivně věnovat studiu složení kosmetických produktů. Pak jsem v roce 2020 navštívila kurz věnovaný výrobě přírodních mýdel pro začátečníky, kde jsem si vyrobila přírodní mýdlo a tak se moje cesta v souladu s přírodou vyvíjela ještě více a více. Toto řemeslo mne natolik uchvátilo, že jsem propadla výrobě mýdel, ale také kosmetiky. Kurzů jsem nakonec absolvovala několik. A během studia výroby mýdel a složení kosmetiky jsem se naučila vyrábět i přírodní a NON TOXIC kosmetiku pro sebe i své děti. Mýdla jsem začala používat jako vlastnoručně vyrobené dárky a obdarovávala s vděčností všechny své známé i sousedy v okolí. Kurzy výroby mýdel pro pokročilé mydláře  jsem završila v srpnu 2021, tím to ale neskončilo, nýbrž naopak teprve začalo... Vznikla značka, vznikla Bylinkomilovnice

 Screenshot_20211119_002744 

Protože, jak již víte, je můj muž vášnivým včelařem, mám možnost sledovat něco fascinujícího a být také součástí něčeho mimořádného. Ze včelího vosku vytvářím svíčky. Ale nejsou jen svíčky. Protože včelí vosk není jen vosk. O včelím vosku a především jeho bonusech si můžete přečíst zde v mém článku na blogu. Na téma vosky a svíčky aktuálně píšu brožuru (a upřímně doufám, že ji  v roce 2022 vydám - čti pošlu do tiskárny), tím to ale neskončí, nýbrž naopak teprve začne...V nabídce mám  přírodní svíčky ze včelího vosku, jenž má krásnou vůni sám o sobě a dodá specifickou atmosféru jakémukoliv prostředí či příležitosti, avšak díky poptávce po vonných svíčkách jsem vytvořila kompromis. A tím jsou svíčky ze včelího a kokosového vosku, jež krásně voní po nejrůznějších vůních a to díky  100% přírodním éterickým olejům. Protože kvalita je to nejdůležitější jak pro mě, tak i pro mé výrobky pod značkou Bylinkomilovnice. Zakládám si také na lokálnosti a proto volím především České dodavatele a nebo se snažím nejít dále než po Evropském kontinentu (například éterické oleje odebírám od českého výrobce z Čech, skleničky jsou vyrobené v Německu a bavlněné knoty jsou opět z ČR).  

 

 

A co ještě tak může matka na mateřské dovolené dělat ve volných chvílích? 1234

Dále vyrábím vlastní kosmetické taštičky, pytlíky nejen na bylinky či mýdla a nákupní látkové tašky s vlastním design potiskem. Vše je ruční práce dělaná s láskou, pokorou a vděčností k řemeslu.  Ale co dělám nejraději je výroba přírodních kosmetických produktů, především mýdel (tradiční CP nebo HP metodou zmýdelnění olejů), které chci nechat certifikovat a prodávat, ale toto není jen tak jednoduché (o tom se rozepisuji ve 3.díle v seriálu "MŮJ PŘÍBĚH").

A protože z vlastní zkušenosti vím, že umývat si ruce mýdlem, které jsem sama vyrobila jak se říká  od nuly, vám přinese neuvěřitelně uspokojivý pocit,  inspirovalo mě to k tomu, naučit to i Vás. V roce 2021 jsem poprvé měla možnost vést projektový den na montessori Základní škole  Nový svět v Opavě. Projektový den měl velký úspěch a já si pohrávám s myšlenkou vytvořit hravý vzdělávací program nejen pro děti, které si chtějí vyrobit vlastní kosmetiku z přírodních surovin a naučit se žít v souladu s přírodou, ale i pro dospělé uchazeče. Můžete si vybrat z mnoha workshopů a tvořivě-vzdělávacích projektů, které nabízím.

S partnerem jsem vymyslela a vytvořila dřevěné nářadí k výrobě mýdel v domácích podmínkách, ale i pro profesionální a velkovýrobní podniky, které nejen, že usnadní práci ale také ušetří váš čas.

 

Ovšem především jsem máma a milující žena, která si žije tak trochu v pohádce a tak trochu tady. Děkuji.

 

Sledovat aktuality a nebo pohled na svět mýma očima můžete na instagramu či facebooku.

 

S pokorou, vděčností a láskou 

Martina - Bylinkomilovnice ♥

 

 

Zpět do obchodu